KELOĞLAN / YEMEK YARIŞMASI

4 yıl önce
648 kez görüntülendi

KELOĞLAN / YEMEK YARIŞMASI

Karnı acıkan Uzun sayesinde Keloğlan ve arkadaşları, kendilerini bir restoranın mutfağında bulurlar. Mutfaktaki aşçının, ustalıkla yemek yapmasından etkilenen Balkız ve Uzun, eve döndüklerinde ilk iş mutfağa girer ve yemek yapmaya başlarlar. Bu durum çok geçmeden aralarında bir çekişme yaşanmasına neden olur.

Huysuz ve Keloğlan’dan kendilerine jüri üyeliği yapmalarını isterler fakat Huysuz ve Keloğlan, aralarından birini seçmekte zorlanır. Balkız ve Uzun, bunun üzerinde köy meydanında gerçekleşecek ve köy halkının jüri üyeliği yapacağı bir yarışma başlatmaya karar verirler. Kara Vezir’de yarışmaya katılmak ister. Kurallar dahilinde askerlerin Kara Vezir’e yardım etmesi yasaktır. Bu durum Kara Vezir’i fazlasıyla zorlar ve yemek yapmaya uğraşırken, başını çarpıp yarışmadan çekilir.

Yarışma Balkız ve Uzun, arasında devam eder. Sıra yemeklerin tadılmasına geldiğinde Uzun, yarışmada olduğunu unutup, kendi yaptığı yemeği yiyince, yarışmanın birincisi Balkız, olur. Bölüm sonu.

 

KELOĞLAN / YEMEK YARIŞMASI Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Merve ışılak dedi ki:

    adım merve her akşam keloglan çizgi filimlerine bakıyorum güzel ve anlamlı ve cok akıllı bir keloğlan öncelikle yemek laboratuvari’na teşekur ederim yemekle ilgili cizgi filim paylaştıgı icin zeykle ve feyifle izliyorum.

Yorum Yaz

Yukar k