Uzun Süreli Bir İlişki Nasıl Bitirilir

4 yıl önce
201 kez görüntülendi

Uzun Süreli Bir İlişki Nasıl Bitirilir

uzun-sureli-bir-iliski-nasil-bitirilir

İlişkiler hayatımızın en karışık ve en zorlayıcı yönlerini oluştururlar. Bu karışık ve zorlayıcı şeyler aslında hepimiz için çok ama çok önemlidirler. Hayatlarımızı şekillendirir, her davranışımızı etkilerler. Özellikle de uzun süreli birlikteliklerde ve evliliklerde durum daha da önemli ve özel hale gelir. Ancak bazen hayat öyle bir noktaya gelir ki, onca şey yaşadığımız ve paylaştığımız, uzun zamandır birlikte olduğumuz kişiden ayrılmak gibi zor bir karar almak zorunda kalırız. Bu oldukça acı verici ve üzücü bir durumdur. Ancak yapabileceğimiz başka bir şey de yoktur.

uzun-sureli-bir-iliski-nasil

Bu tip ilişkiler iki kişi arasında fiziksel ve duygusal desteğin son safhada olduğu oldukça güçlü bağlardan oluşur. Ancak buna rağmen bazen bitmesi gerekir. Peki ama uzun süreli ilişkiler neden biter? Bunun birtakım sebepleri vardır. İletişim eksikliği, çiftlerin artık birbirleriyle fazla zaman geçirmemeleri, parasal problemler, aldatma, çiftlerden birinde veya ikisinde sürekli sinirli bir ruh halinin oluşması gibi sebepler bunlardan bazılarıdır. Bazen çiftler beraber geçirdikleri onca zamandan sonra birbirlerine hiç de uygun olmadıklarını fak ederler. Bu da toleransın ortadan kalkmasına ve sürekli kavgalara sebep olur ve sonuç olarak ayrılmak en iyi çözüm gibi görünür.

Ancak bu kadar uzun süre birlikte olduktan sonra ayrılmak çok zordur. Eğer siz de bu gibi bir durumdaysanız ve sevgilinizden veya eşinizden nasıl ayrılacağınızı bilemiyorsanız aşağıdaki ipuçlarına bir göz atın.

Son bir karara varmadan önce ayrılma kararınızdan emin olun. Sakın acele ve ani karar vermeyin, sonra pişman olabilirsiniz. Eğer kesinlikle emin olduğunuzu düşünüyorsanız harekete geçmeye hazır olun.

Bir açılış konuşması oldukça önemlidir. Bunun için iyi bir yer seçin. Öncelikle neden ayrılmak istediğinizi ona anlatın. Hiçbir şey anlatmadan ve ayrılmanızın sebeplerini sıralamadan ayrılmak karşınızdaki kişiye saygısızlık olacaktır.

Ayrılmak istediğiniz kişiye beklentilerinizi anlatın ve neden onunla uyuşmadığınızı düşündüğünüzü söyleyin.
Kesinlikle kendisini suçlu hissetmesini sağlamayın. Olan veya olmayan her şeyin ikinizin de sorumluluğunda olduğunu unutmayın. Ona ne kadar üzgün olduğunuzu söyleyin.

Konuşmanızı nazik ve iyi bir ses tonu içinde bağırmadan, sinirlenmeden yapın. Kullandığınız laflara dikkat edin ve karşınızdaki kişinin onca şey yaşadığınız insan olduğunu unutmayın.

Uzun Süreli Bir İlişki Nasıl Bitirilir Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukar k