Evlilik Teklifi Fikirleri

Anasayfa » Haberler » İlişkiler » Evlilik Teklifi Fikirleri

SAMSUNG CSC

Büyük gün yaklaşıyor mu? Artık o soruyu sormaya hazır mısınız? Bu yazımızda evlilik teklifi yapmaya hazırlanan damat adayları için müstakbel eşinizin her zaman hatırlayacağı (iyi şekilde!), sizin gözlerinizin kararıp, dilinizin tutulmasını önleyecek bazı tavsiyeler bulacaksınız. İkinizin hayatı boyunca unutamayacağı evlilik teklifi anında ev ödevinizi mutlaka yapmış olmanız gerekiyor. Asla unutulamayacak evlilik tekliflerinin her zaman pahalı olması gerekmez. Kendi bütçenize göre, büyük veya küçük bir tek taş yüzük aldınız ise işte size romantik evlilik teklifleri ile ilgili birkaç fikir.

Mum Işığında Bir Yemek
Dışarıda romantik bir yemek düzenleyebileceğiniz gibi tercihen kendi evinizde (eğer yapabiliyorsanız) kendi hazırladığınız bir yemek sırasında, mum ışığında evlilik teklifini yapabilirsiniz. Yemeğin sonunda şampanya kadehinin içine (veya herhangi bir içecek olabilir, açık renkli bir içecek olması önemli çünkü yutmaması için! Tek taş yüzüğü görmesi gerekiyor) yüzüğü koyabilirsiniz ya da kırmızı bir kurdele ile kadehin sapına bağlayabilirsiniz.

Fotoğrafına Yüzük Ekleyin
Ellerinin göründüğü bir fotoğrafına photoshop’la (fotoğrafçılarda da yaptırabilirsiniz) aldığınız tek taş yüzüğü ekleyip “en sevdiğim fotoğrafın bu” diyerek verebilirsiniz. Parmağındaki yüzüğü gördüğünde benim “böyle bir yüzüğüm yok ki” dediği sırada teklifi yapabilirsiniz.

Oyuncakla Verin
Evet kabul edelim. Kadınların yaşı kaç olursa olsun şu pelüş oyuncak hayvan sevgisi bitmez. Sizde evlilik teklifi yaparken bundan yararlanabilirsiniz. Seveceği bir pelüş oyuncak alın ve kurdeleyle boynuna yüzüğü bağlayın. Tek taş yüzüğü gördüğü sırada teklifi yapabilirsiniz.

Scrabble Oynarken
Ev oyunlarına meraklıysanız, scrabble oynarken içeri gittiği bir anda “Benimle Evlenir misin” yazabilirsiniz. Yüzüğü yakın bir yerde saklayın.

İnternet Üzerinden
Kişisel bir web sayfası oluşturun ve açılış sayfasında müstakbel gelinin fotoğrafı ile açılmamış bir yüzük kutusu fotoğrafı koyup üzerine “benimle evlenir misin” yazın. Adresi ona gönderebilir ya da beraber internette geziyorken sitenizi açabilirsiniz.

Sakin, yeşillikler içinde ve bol bol ağaç olan bir yer seçin (ağaç konusu önemli!). Sevgilinize buluşacağınız yeri söyleyin ve siz birkaç saat erken gidip hazırlıklara başlayın. Bir ağaç seçin ve bu ağacın dallarına daha önceden hazırladığınız hediye paketlerini asın. Kız arkadaşınız geldiğinde ve ağaçtan sarkan paketleri gördüğünde ilk şaşkınlığı yaşayacaktır. Son paketi de açtıktan sonra ” Bekle, bir hediyem daha var ” deyin ve yüzük kutusunu çıkarın.

Kutu İçinde Kutu

Her ne kadar klasik bir yöntem olsa da her zaman karşıdakinin hoşuna gider. Yüzük kutusunu daha büyük birden fazla kutunun içine koyun ve koskoca bir kutuyu sevgilinize götürün. Kutuyu açmaya başladıkça büyük ihtimalle kahkahalara boğulacaktır. Son kutuya geldiğinde diz çökebilir ve daha önceden hazırladığınız romantik cümleleri sıralamaya başlayabilirsiniz.

Unutulmayacak Bir Tatil

Yıllar sonra da hatırladığınızda sizi gülümsetecek bir tatil planlayabilir ve bu tatil esnasında romantik bir yerde evlilik teklifinde bulunabilirsiniz. Bu konuda belki de en güzel tercih Paris olabilir. Ilıman bir gece, giyinip süslenmiş kendinizi şehrin sokaklarına atmışsınız, Eyfel Kulesi’ne çıkıyorsunuz, her yer ışıl ışıl, sevgiliniz şehrin büyüsüne kapılmışken cebinizden kadife bir kutu çıkarıyorsunuz, dizlerinizin üzerine çöküyorsunuz ve sevdiğiniz kadının yıllar sonra bile aklından çıkmayacak sözcükleri fısıldıyorsunuz. Kulağa oldukça etkileyici geliyor değil mi?

Tabii bunlar sizin çift olarak yaptığınız diğer aktivitelere, sevdiğiniz şeylere göre değişebilir fikirler.

Yine de teklif sırasında birkaç cümle kurmayı düşünüyorsanız bunun hazırlığını önceden yapmanızı tavsiye ederiz. Ben böyle durumlarda hiç heyecanlanmam diyenlerdenseniz bile o an geldiğinde hafıza sıfırlanabilir!

Evlilik teklifini nasıl yaparsanız yapın önce kendiniz olun. Çünkü eşinizin en çok sevdiği sevdiği siz ve sizin kelimeleriniz!

İlgili Terimler :

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

Chinese (Simplified) ZH-CN English EN German DE Turkish TR

TARİF KATEGORİLERİ

Tarif Kategorilerimiz

Çocuk Yiyecekleri

Çocuk Yiyecekleri