Rüyada Sarımsak Soymak

Anasayfa » Şifalı bitkiler » Rüyada Sarımsak Soymak

ruyada-sarimsak-soymak

Rüyada sarımsak soymak? Rüya genel olarak kişilerin gün sonunda vücutlarını ve bünyelerini dinlendirmek için uyudukları zaman ortaya çıkmaktadır. Rüyalar genelde bilinç altı düşüncelerimizin vücut bulmuş halidir. Gün boyu yaşadığımız olayları veya daha önce yaşayıp da etkisi altında kaldığımız olayların uyku haline yansımasıdır. Genellikle rüyaların bir kısmı unutulmaktadır. Uyku ve rüya birçok araştırmacının araştırmasına konu olmuştur.  Bu araştırmalardan biri de Freud’un araştırmalarıdır. Freud’a göre rüyalar kişilerin bilinç altı ve bastırılmış arzu, istek ve hayallerinin uyku halindeyken canlanmasıdır. Yanı kişiler normal hayatlarında isteyip de toplumsal baskılar ve diğer sebeplerden dolayı gerçekleştiremedikleri duygu düşünceleri uyku ile birlikte rüyalarına yansımaktadır. Freud’a göre insan zihni sakladığı ve bastırdığı düşünceler belli bir süre sonra ortaya çıkmak istemektedir. Bu çıkış yolu da genel olarak rüyalar haline girerek kendilerini göstermektedir.

Rüyalar genellikle insanlara çok uzun gelmektedir. Fakat rüyalar  inanılmayacak kadar hızlı sürmekte ve bitmektedir. Saniyelik rüyalar bize bazen saatler sürmüş gibi gelmektedir. Rüyalar da geçen zaman kavramı için kesin bir bilgi bulunmamaktadır.  Birçok araştırmacı rüyaların saniyelik sürdüğünü bazıları ise gerçekten saatlerce sürdüğünü ileri sürmektedir.

Rüyaların yorumlanması

Rüya yorumları geçmişten günümüze yanı eski Türk geleneklerinden günümüze kadar devam etmiştir. Rüya yorumları toplumdan topluma ve zamana göre farklılıklar göstermektedir.  Çünkü kişilerin yaşam tarzları ve kültürleri birbirinden farklılık göstermektedir. Her ne kadar yorumlama kısımları farklılık gösterse de rüyalar hemen hemen bütün toplumlar için önemlidir. Rüya yorumlamaları yapılırken tarafsız olmak, iyi düşünmek, karamsar olmamak ve rüyaya bütün olarak bakmak gerekir. Ayrıca rüya yorumlaması yaparken geniş çerçevede düşünülmeli kapsamlı bir yorumlama yapılmalıdır. Rüyalarda görülen şekillere, renklere ve kişilere dikkat edilmelidir.

Rüyada Sarımsak Soymak Nedir?

Rüyada sarımsak soymak genel de mutluluğa üzüntüden kurtulmaya ve istenilen bir başarının elde edileceği olarak yorumlanmaktadır. Aynı zamanda sarımsak soymak helal kazanca, mutlu bir yuva ve sadık bir eşe, iyi bir işe ve çalışma ortamına, bol kazanca ve hayalini kurduğu hayata kavuşacağı, verimli ve kazançlı günlerin geleceğine işarettir. Sarım soymak kişinin yaşadığı bir hastalıktan hiç beklemediği bir anda ve beklemediği bir yöntemle kurtulacağını ya da başka bir kişiye sağlıkla ilgili yardım edeceği şeklinde de yorumlanmaktadır.

Bazı yorumculara göre ise rüyada sarımsak soymak; haram mala, üzüntüye ve belaya işaret etmektedir. Rüyada sarımsak soymak harama ,günaha ve yapacağı hatalardan dolayı büyük bir üzüntü yaşayacağı işaret etmektedir.

İlgili Terimler :

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

Chinese (Simplified) ZH-CN English EN German DE Turkish TR

TARİF KATEGORİLERİ

Tarif Kategorilerimiz

Çocuk Yiyecekleri

Çocuk Yiyecekleri