Sarımsak Limon

Anasayfa » Şifalı bitkiler » Sarımsak Limon

sarimsak-limon

Sarımsak limon, her iki bitki de ayrı ayrı şifa özelliği olan mucizevi bitkilerin başında gelmektedir. Her iki bitkinin birbiri ile karıştırılarak kullanılması sonucu farklı hastalık ve rahatsızlıkların tedavi edilmesi sağlanabilmektedir. Limon ve sarımsak birleştirilerek hazırlanan kür diyabet hastalığı, kalp ve damar hastalıkları, kolesterol, reflü, ülser gibi birçok hastalığa karşı bitkisel çözüm olabilmektedir. Limon ve sarımsağın karıştırılması ile hazırlanan kür ayrıca zihin problemlerine karşı da iyi gelmektedir. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek amacı ile kullanılan kür bağışıklığa bağlı gelişebilecek hastalıkları engelleyici etki yaratmaktadır. Uzmanlar özellikle 30 yaş ve üzeri kişilerin, birde sigara ve alkol gibi alışkanlıkları varsa limon sarımsak kürünü düzenli aralıklar ile uygulamaları gerektiğini vurgulamaktadır.

Sarımsak Limon Zayıflamaya Yardımcı Olur mu?

Sarımsak ve limon mucizesinin yağ yakıcı özelliği olduğundan dolayı zayıflama üzerinde olumlu etkileri vardır. Kilo vermek isteyen kişiler için ideal bitkisel reçetelerden biridir. %100 doğal olan her iki ürünün de aşırı ve bilinçsiz kullanılmadığı takdirde vücut için hiçbir zararı yoktur.

Sarımsak Limon Nasıl Hazırlanır?

Sarımsak ve limonun birlikte hazırlanışı oldukça basittir. 2 litre su elde edilecek kadar limon sıkılır. Sıkılan limon suyu cam ve koyu renkli bir şişeye doldurulur. 40 adet sarımsağın kabuğu soyulduktan sonra rendeden geçirilir ya da iyice dövülür. Dövülen sarımsaklar limon suyunun üzerine ilave edilir. Şişenin kapağı sıkıca kapatılarak hava alması engellenir. Karışım 25 gün boyunca serin ve güneş görmeyen bir yerde muhafaza edilir. Ara ara şişe sallanarak malzemelerin karışması sağlanır. 25 gün sonra sarımsaklar limon suyunun içinde eriyecektir. Bekleme süresi tamamlandıktan sonra sabah kahvaltıdan yarım saat önce yarım çay bardağı olacak şekilde içilmeye başlanır. Karışıma her hangi bir ek malzeme katılmamalıdır ve karışımın her gün aynı saatte içilmesine dikkat edilmelidir.

Sarımsak Limon Faydaları

 • Vücutta oluşabilecek bütün damar iltihaplarına karşı tedavi edici özellik sağlar. Damar tıkanıklığını, damar sertliğini engelleyici özellik sağlar.
 • Hipertansiyona karşı iyi gelir.
 • Antidepresan etkisi ile stres ile mücadeleye yardımcı bir bitkisel reçetedir.
 • Lipit ve kolesterol düzeyini dengeler. Vücutta oluşan zararlı maddelerin ve yağların vücuttan atılmasını sağlar.
 • Kilo vermeye yardımcı olur. Metabolizmanın daha aktif çalışmasını sağlayarak kilo verme sürecine katkıda bulunur.
 • Vücutta şeker seviyesini kontrol altında tutar.
 • Pankreasın yenilenmesini sağlar.
 • Böbrek ve safrada oluşan taşların düşmesine yardımcı olur. Böbrek ve safra taşlarını oluşmadan önleme özelliği vardır.
 • İdrar söktürücü özelliği vardır.
 • Dokularda ödem ve şişlik oluşumunu engeller.
 • Mide ve oniki parmak bağırsağı ülserine yol açabilecek olan Helycobeacter pylori adlı mikroba karşı etkili bir tedavi seçeneğidir.
 • Romatizmaya bağlı gelişen tüm iltihaplarda güvenle kullanılabilir.
 • Romatizmaya bağlı ağrıların hafiflemesini sağlar, kireçlenmeye karşı vücudu korur.
 • Bağışıklık sistemini kuvvetlendirici etkisi vardır. Bağışıklığa bağlı gelişebilecek hastalıklara karşı önleyici etki sağlar.
 • Kanser hastalığına karşı vücudu koruyucu görev üstlenir. Özellikle prostat, akciğer, pankreas, meme, kolon gibi birçok kanser türüne karşı koruyucu etki sağlamaktadır. Kanser hücrelerini yok edici özelliği bulunmaktadır. Özellikle limonun içinde bulunan bileşenler sayesinde sarımsak limon kürü kanser ile mücadele de en etkili bitkisel tedavilerden biridir.
 • Beyin ve sinir hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olur. Sinir sisteminin daha fonksiyonel çalışmasını sağlar.
 • Felç olasılığını büyük oranda azaltır.

Not: Kan inceltici ilaç ve farklı hastalıklar için devamlı ilaç kullanan kişiler sarımsak ve limon kullanmadan önce mutlaka doktora danışmalıdır. Doktor önerisi ile kullanılması gerekir.

İlgili Terimler :

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

Chinese (Simplified) ZH-CN English EN German DE Turkish TR

TARİF KATEGORİLERİ

Tarif Kategorilerimiz

Çocuk Yiyecekleri

Çocuk Yiyecekleri