Yüze Sarımsak Sürmek

Anasayfa » Şifalı bitkiler » Yüze Sarımsak Sürmek

 

Yüze Sarımsak Sürmek, Sarımsağın bildiğimiz üzere sağlığa olan faydaları hemen hemen herkes tarafından çokça bilinmektedir. Çiğ sarımsak, antibiyotik, antiseptik gibi virüslere karşı koruyucu bir etkiye sahiptir. Aynı zamanda da antioksidan içermektedir. İltihaplı olan bölgeye direk olarak sarımsak sürmek iltihabın hızlı ve etkili bir şekilde azalmasını sağlar. Sarımsak yüzümüzde oluşan sorunları ve cildimizde görülen problemleri düzeltmek için kullanılır sorunlara karşı kullanıldığı gibi cildin bir çok yerine de iyi  gelmektedir. Sarımsağın şimdi de yüzümüzde oluşturduğu faydalarına bakalım.
Yüze sarımsak Sürmek Ne İşe Yarar?
 
Akne: Sarımsağın yüzümüzde sivilce oluşumunu etkili bir şekilde engellediği ya da var olan sivilceleri geçirdiği bilimsel olarak bir araştırma sonucu kanıtlanmıştır. Sivilce ve akneler için genel olarak gözenekleremize hapis olmuş gözenekler nedeniyle oluştuğu düşünüldüğünde sivilce oluşumunu azaltabilmek için sarımsak kullanılabilir. En basit yöntem sarımsağımızı ezdikten sonra bu sorunlu olan bölgeye sürüp kurumasını bekleyip ılık suyla durulayabilirsiniz.

Sarımsak bu noktada cildi bakterilerden en sağlıklı şekilde arındırmak için doğal olarak bir ilaç olarak kullanılabilir. Sarımsağı yağ olarak ya da direk olarak cilt yüzeyinde etkili bir şekilde kullanarak sivilcelere müdahale edebileceğiniz gibi yemeklerinizle de birlikte tüketerek cildin enfeksiyonlara karşı daha korunaklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Siyah Nokta: Sıkça rastlanmakta olan bu cilt problemleri arasından birisi de siyah noktalardır. Özellikle de yağlı cilde sahip olan bir çok kişide görülmektedir. Sarımsak kullanarak yüzümüzde oluşan ya da cildimizin herhangi bir yerinde oluşan siyah noktalarınızdan en etkili bir şekilde kurtulabilmemiz doğal yöntemlerle mümkündür. Bunun için yapmanız gereken şeyler bir iki diş sarımsağı ezip, bir yemek kaşığı yulaf ezmesi, 1-2 damla çay ağacı yağı ve bir yemek kaşığı limon suyu ile karıştırmaktır. Ardından kalın bir macun elde etmek için bir miktar bal eklenmelidir ve hazırlanan bu karışım ince bir tabaka şeklinde önceden temizlediğimiz cilde sürülmelidir. Yaklaşık olarak 2-3 dakika bekledikten sonra ılık suyla durulanmalıdır.

Yüz de oluşan çizgileri geçirme de etkili: Sarımsağın bir diğer faydası cildin yenilemesini sağlayarak genç kalmasını sağlamaktadır ve oluşan çizgileri geçirmektedir.

Sarımsağın içerisinde yer almış olan güçlü antioksidanlar serbest radikallerin ciltte gelişmesinin azalmasını ve böylece cildin olduğundan sıkı ve genç, canlı kalmasını sağlar. Sarımsağın içerisinde yer almış olan sülfür ise vücudun kolajen maddesini üretmesine yardımcı olmaktadır ve böylece cildin olduğunca kırışıklıklara karşı savaşmasına da destek olur.

Çatlaklar: Kış aylarında havaların soğuması ile çeşitli sebeplerle yüzde oluşmuş olan çatlakları tedavi edebilecek pek fazla bir şey bulunmamaktadır. Ancak sarımsak kullanımı ile çatlak görünümü azalabilmekte ya da yok olabilmektedir.

İlgili Terimler :

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

Chinese (Simplified) ZH-CN English EN German DE Turkish TR

TARİF KATEGORİLERİ

Tarif Kategorilerimiz

Çocuk Yiyecekleri

Çocuk Yiyecekleri