Warning: Use of undefined constant is_admin - assumed 'is_admin' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/yemekpost/public_html/wp-content/themes/ownerspost/functions.php on line 99

Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /home/yemekpost/public_html/wp-content/themes/ownerspost/safirpanel/themeoptions.php on line 2
Bebeğine Kavuşmak İçin Gün Sayanlara Gebelik Haftası Hesaplama | super yemek tarifleri - kolay ve pratik yemek tarifleri

Bebeğine Kavuşmak İçin Gün Sayanlara Gebelik Haftası Hesaplama

4 yıl önce
237 kez görüntülendi

Bebeğine Kavuşmak İçin Gün Sayanlara Gebelik Haftası Hesaplama

Hamile olduğunuzu öğrendiniz. Bedeniniz yaklaşık 9 ay 10 gün boyunca doğacak bebeğinizin yaşadığı yer olacak. Onunla ilgili her şeyi merak edecek ve aklınıza takılan her konu hakkında araştırmalar yapacak, uzman görüşleri alacaksınız.

Gebeliğin öğrenildiği ilk günlerde bebeğinizin kaç haftalık olduğunu öğrenmek isteyecek ve edindiğiniz bilgiden yola çıkarak tahmini olarak hangi ayda ya da hangi günde doğacağını öğreneceksiniz.

Gebelik hesaplamak sandığınız kadar zor değil! Sadece bilmeniz gereken bazı şeyler var.

Kaç aylık hamileyim?

Anne adaylarının en çok bilmek istedikleri sorulardan biridir bu. Doktorlar gebelik takibini ay ay değil haftalık olarak yaparlar. Bu nedenle “Kaç haftalık hamileyim?” sorusunu sormak daha doğru olacaktır.

Kaç haftalık ya da kaç aylık hamile olduğunuzu öğrenebilmek için bilmeniz gereken şey son adet tarihinizin ilk günüdür. Bebeğinizin kaç haftalık olduğunu bu bilgiye dayanarak öğrenebilirsiniz. Adet düzensizliğiniz varsa ya da adet gördüğünüz son tarihi hatırlamıyorsanız doktorunuzun ilk haftalarda yaptığı ölçümler sayesinde bebeğinizin kaç haftalık olduğunu öğrenebilirsiniz.

Gebelik hesaplama hakkında bilmeniz gerekenler

Kaç haftalık gebe olduğunuzu bilmeniz sadece bebeğinizin tahmini olarak ne zaman doğacağını değil, haftalık gelişimini öğrenmeniz konusunda da size yardımcı olacaktır. Gebelik haftası hesaplamak için bilmeniz gerekenler bu nedenle de çok önemli.

  • Çoğu insan gebelik hesaplamak için gerekli olan verinin döllenme yani ovulasyon tarihi olduğunu düşünür fakat belirttiğimiz gibi önemli olan son adet tarihinin ilk günüdür.
  • Kendi imkanlarınızla yaptığınız gebelik hesaplama yanlış sonuçlar verebilir. Tüp bebek yöntemiyle hamile kalmak, adet düzensizliği yaşamak, döllenme tarihindeki kaymalar bulduğunuz sonucun yanlış olabilme ihtimalini artıran durumlardır.
  • Bebeklerin genel olarak 9 ay 10 gün sonra doğacak olmaları öngörülse de gününden erken ya da geç doğan bebekler de vardır. Bu nedenle bebeğinizin ne zaman doğacağını gebelik hesaplama sayesinde kesin olarak bilmeniz imkansızdır.

Gebelik (hamilelik) hesaplama

Eğer düzgün bir adet döngünüz varsa ve doğal yöntemle gebe kaldıysanız son yaşadığınız adet döneminizin ilk gününü baz alarak “Bebeğim kaç haftalık?” sorusunun cevabını bulabilirsiniz. Bu konuda size pek çok internet sitesi yardımcı olabilir ama en doğru sonuca bir doktor tarafından muayene edildikten sonra ulaşacağınızı unutmamalısınız.

Gebelik normal şartlar altında 40 hafta sürer. Kaç haftalık gebe olduğunuzu öğrendikten sonra bebeğinizin hafta hafta nasıl geliştiğini, hangi yetileri kazanmaya başladığını öğrenebilirsiniz.

Ayrıca gebeliğin kaçıncı haftasında olduğunuzu bilmeniz gebelik sırasında yaşayacağınız değişimleri takip edebilmeniz için de size kolaylık sağlayacaktır.

Bebeğine Kavuşmak İçin Gün Sayanlara Gebelik Haftası Hesaplama Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukar k