Yoğurt Limon Pul Biber

4 yıl önce
367 kez görüntülendi

Yoğurt Limon Pul Biber

 

Yoğurt limon pul biber, zayıflama kürlerinden biri olan yoğurt, limon ve pul biber kürü özellikle göbek yağları üzerinde etki etmektedir. Kür hiç ara verilmeden en az 15 gün boyunca devam ettirilmelidir. Küre başladıktan ilk bir hafta sonra kürün vücutta yarattığı etkiler gözle görülür şekilde fark edilecektir. Kilo vermek vücutta biriken fazla yağın eritilmesi olarak tanımlanmaktadır. Su ya da kas kaybederek zayıflamak da mümkün olsa da bu zayıflama türü hiç sağlıklı değildir. Bu nedenle de yağ yakımını kolaylaştıracak gıdalar ya da kürler tüketerek kilo vermek daha sağlıklı olacaktır. Yoğurt, limon ve pul biber yağ yakarak zayıflamayı sağlamakta ve düzenli devam ettirildiğinde 1 ay kadar kısa süre içinde 6-7 kilo vermeyi sağlamaktadır.

Zayıflamak İçin Yoğurt, Limon Ve Pul Biber Kürü

Yoğurt, limon ve pul biberi kürünü uygulamaya karar vermiş kişilerin kullanacakları ürünlerin mutlaka birinci sınıf kalitede olması gerekir. Pul biber mutlaka organik ve kaliteli olmalıdır. Pul biber yerine kür için zerdeçal da kullanılabilir. Zerdeçal karaciğerin temizlenmesini, karaciğerde biriken yağların yakılmasını kolaylaştırarak, fonksiyonlarını düzenler.

Yoğurt, Limon Ve Pul Biber Kürü İçin Malzemeler

  • Yarım Limon
  • 3 çorba kaşığı az yağlı yoğurt
  • Yarım tatlı kaşığı organik pul biber
  • Yoğurt, Limon Ve Pul Biber Kürü Hazırlanışı

Yarım limon suyu ufak bir kasenin içine sıkılarak, üzerine yoğurt ve pul biberi eklenerek homojen bir şekilde karıştırılır. Hazır hale gelen kür, gece yatmadan 30 dakika önce ya da 1 saat önce tüketilir. Kür tüketildikten sonra her hangi bir şey yenilip içilmemelidir.

Diğer zayıflama yöntemlerinde olduğu gibi yoğurt, limon ve pul biberi kürü de zayıflama üzerinde tek başına asla etkili bir yöntem değildir. Kürün etkilerinden tam olarak yararlanmak için bazı noktalara dikkat edilmelidir. Aşağıda vereceğimiz önerileri dikkate alarak kür uygulandığında kilo verme sağlanabilecektir.

Yoğurt, Limon Ve Pul Biber Kürü Uygularken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hareketli Bir Yaşam Tarzı: Hareketsiz bir yaşam tarzı tercih eden kişilerin kilo vermesi matematiksel olarak neredeyse imkansızdır.

Bu nedenle yoğurt, limon ve pul biber kürü uygulanmaya başlandığında yaşam tarzında bazı değişikliklerin yapılması gerekir. Kür ile beraber günlük hareket etme oranı mutlaka arttırılmalıdır. Her hangi bir egzersiz yapılamıyorsa günlük en az yarım saatlik tempolu yürüyüşlere ihmal edilmeden devam edilmelidir. Yürüyüş için de vakit yoksa ev içinde efor harcanacak uğraşlara yoğunlaşılmalıdır.

Bağırsakları Harekete Geçirmek Gerekir: Bağırsakları hareketlendirmek için en kolay adım bağırsak hareketlendirici özelliği olan egzersizlerdir. Bağırsak hareketleri ağır olan kişiler egzersiz haricinde sabahları aç karnına birkaç tane kuru kayısı tüketebilir. Aç karnına tüketilen kuru kayısı bağırsakların hareketlenmesini sağlar. Gün içine yayılarak 1-2 tane keçiboynuzu tüketmek de yine bağırsak hareketleri üzerinde etkili olur. Bağırsak sistemi tıkalı olan kişiler bağırsaklarını temizlediğinde bile kendiliğinde çok az da olsa kilo verebilir. Bunların yanı sıra günde en az 2 litre su tüketimi kesinlikle ihmal edilmemelidir. Yoğurt, limon ve pul biber kürünün bağırsak temizleyici özelliği bulunmaktadır. Kür ile beraber günlük 3-4 tane hurma yemek yine bağırsaklar üzerinde olumlu etki sağlayacaktır.

Uyarı: Yoğurt, limon ve pul biber kürünü gebeler doktoruna danışmadan kesinlikle uygulamamalıdır. Yine emzirme dönemi için de uygun bir kür değildir. Gebelik ve emzirme döneminde kür uygulanmak isteniyorsa kesinlikle doktor önerisi ile uygulanmalıdır. Kilo sorunu her hangi bir sağlık sorunu nedeniyle gelişmişse kürü uygulanmadan önce doktora danışılmalıdır. Doktor uygun gördüğü takdirde küre devam edilmelidir. Aksi halde bazı sağlık sorunları yaşanabilir.

Sivilceler İçin Yoğurt, Limon Ve Pul Biber Kürü

Zayıflamak için hazırlanan kür sivilceler için de kullanılabilir. İki günde bir defa hazırlanan kür sivilceler üzerine sürülebilir. Sivilce ile beraber siyah nokta problemi yaşayan kişiler için mükemmel bir maskedir. Hazırlanan kür akşam yatmadan 1 saat kadar önce yüze dairesel hareketler ile sürülür ve 15 dakika bekletildikten sonra bol su ile yıkanarak temizlenir.

Yoğurt Limon Pul Biber Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. MUSTAFA dedi ki:

    Selam arkadaşlar herkeze öncelikle merhaba yorum yazma geregini gördum takıp ettim ve denedim 2 ay boyunca cok faydasını gördüm cok guzel anlatılmış hepsini denedim teşekur ederim

Yorum Yaz

Yukar k