Kilo Verme Hedefleri Nasıl Belirlenir?

Anasayfa » Haberler » Kilo Verme Hedefleri Nasıl Belirlenir?

Birkaç kilo tutmaya çalışıyorum ama vücudun ve yaşam tarzın için neyin doğru olduğunu biliyor musun? Gerçekçi ve ulaşılabilir bir kilo verme hedefi oluşturmak için bu ipuçlarıyla kendinizi başarıya hazırlayın.

Kilo vermeye hazırsınız. Hayır, gerçekten. Bu sefer onu kastediyorsun. Ama nereden başlayacağın hakkında hiçbir fikrin yok. Belki bir gol ya da iki yardımcı olur. Ama gerçekçi olup olmadığını nereden biliyorsun? Bu büyük buluşma için iki elbise boyutunu gerçekten düşürebilir misin? Zaten 10 lira kaybetmek ne kadar sürer? Bu hedef belirleme işi zor. Aslında, belki önce bir karamel latte olmalı.

Tanıdık geliyor mu? Yardım için, lisanslı bir klinik psikolog olan Ramani Durvasula’ya ve Sizin NEDEN YİYENEK YİYİNİZ ? İşte en iyi kilo verme hedeflerini belirleme önerisi.

Bunları Deneyin: Kilo Verme İçin En İyi Akşam Yemekleri

Kilo verme hedeflerini belirlerken dikkate almanız gereken bazı şeyler nelerdir?

Denemek için Tarif: Bahar Rulo Salata

RD: Ben bütünsel hedeflerin büyük bir hayranıyım – herkes aynı hızda ve hızda kilo veremez. Her çeşit yemek hazırlığı yapmak ve spor salonuna gitmek için zaman ayıran biri, yaşlanan anne ve çocuklara bakmakla meşgul olan birinden çok farklı bir yola sahip olabilir. Bu yüzden gerçekçi olmanız gerektiğini düşünüyorum .

İnsanlara her zaman “Birinin diyet planını çalmamaya dikkat et.” Diyorsun ki, “Bütün bu çeneni yapacağım”, ve sonra bunu dört günlüğüne yap ve bunu bilmeden önce, çocuğun okulunda ya da kilisede bir şey ya da annenle ilgili bir şey. Ve sen her şeyi başaramadığını hissediyorsun. Bu yüzden insanlara kendi ritimlerini tanımak için bir hafta geçirmelerini söylerim. Herkesin Pazar öğleden sonra büyük niyetleri vardır – ve Çarşamba günü bir kase dondurma içine gömülürler. Yani yapabildiğin şeyin gerçek stokunu almakla ilgili. Ve bunun anlamı, bütünsel amaçların kullanılmasında, bir başkasından daha yavaş gidebilmenizdir.

Başka?
Sağlık bakım sağlayıcınızla konuşun, özellikle başka sağlık durumunuz varsa. Çünkü, kimsenin nasıl yedikleri veya ne kadar aktif oldukları konusunda radikal bir değişiklik yapmadan önce, bir tıp uzmanıyla görüşmelidirler.

Hedeflerimi karşılamak için makul bir zaman çerçevesi nedir?

Denemek için Tarif: Karnabahar Rice Pilaf

RD: Altı ayın makul bir süre olduğunu düşünüyorum. Altı ay rutin ve alışkanlıklarda önemli değişiklikler yapmak için yeterli zaman. Altı ay içinde birkaç mevsimde gidebilirsin. Bir kaç tatile veya diğer tipik kilo kaybı sorunlarına maruz kalabilirsiniz. Altı hafta yeterli değildir. Ama altı aya kadar, tüm yaptığın sodayı boşaltsa bile, ya da öğleden sonra Frappuccino ya da cupcake almıyorsan, bu çok büyük.

İlerlememi nasıl takip etmeliyim?

Denemek için Reçete: Çikolata Fıstık Ezmesi Protein Shake

RD: Bugünlerde kilo kaybımızla ilgili çok fazla veri tutabiliyoruz. Telefonlarımızda ve fitness takip sistemimizde uygulamalar var. Bu bir nimet ve bir lanet. Hedeflerinizi karşıladığınızı ve yapman gerekeni yaptığınızı görmek çok tatmin edici olabilir. “Hey bak, adımları yaptım, egzersizlerimi yaptım, bunu yedim ve içtim.” Diyebilirsiniz. Risk – ve bunu yeme bozuklukları üzerinde çalışmış ve çalışmış biri olarak söylüyorum – eğer ölçekteki kadar yakalanırsak, neredeyse takıntılı olabilir. Bu kadar fazla yakalanmamaya emin olmak istiyorsun … … ve diğer her şey ağaçların ormanlarını kaybettin.

17 ayda 85 kilo kaybettin. Belirli hedefler belirleyerek mi başladın?

RD: Başarısız olacağına çok inandım, kimseye söylemedim. Bu şekilde işe yaramazsa kendimi utandırmayacağım. Başladığımda bir merdivenden bile çıkamadım. Ama evde bir koşu bandı vardı ve ben de dedim ki, “Her hafta kilo vermiyorum, koşu bandında geçirdiğim zamanı 5 dakikaya kadar alacağım.” Ben tam anlamıyla 5 dakika ile başladı ve sonra 5, 10, 15, 20 oldu. Ve soda içmeyi sevdiğim bütün şeyleri durdurdum. Kahvaltıda doğum günü pastası yedim. Tüm fast food’ları kesiyorum. Ve sonra aç olduğum zaman kendimi yemeye izin verdim, ama ben sadece meyve ve sebzeler için aperatifler hazırladım.

Bunları deneyin: Kilo kaybı için en iyi kahvaltı gıdalar

Hedeflerimi diğer insanlarla paylaşmalı mıyım?

Denemek için Tarif: Akdeniz Nohut Quinoa Bowl

RD: Bazı araştırmalar, bir grupla kilo verme ve egzersiz hedeflerine katılmanın yardımcı olduğunu gösterdi çünkü herkes birbirini motive etti. Ancak diğer çalışmalar, bazı insanlar için diğer insanlarla aynı oranda kilo vermemeleri gerçekten zor olabileceğini göstermiştir.Güzelce yapsalar bile, cesaretleri kırılır ve pes ederler. Bazen karma cinsiyet grupları çok zordur, çünkü erkekler kadınların kilolarını daha çok kaybetme eğilimindedir. Bir kez daha, kim olduğunuza ve nasıl çalıştığınıza bağlı.

Kilo verme hedeflerim hiç değişmeli mi?

RD: Hedeflerinizi her ay değerlendirmek konusunda büyük bir hayranyım. Geri dön ve neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığını görün.Kendinizi şöyle düşünürseniz, “Bir tane daha havuç yemeliysem, birini öldüreceğim” diye tekrar değerlendirmelisiniz (ve muhtemelen farklı bir sebze seçmelisiniz). Belki işleri değiştirirsiniz veya program değişikliklerinizi değiştirirsiniz. Bir çok insan, “Bunu yapmaya başladığımda, tüm yolu görmem gerek” diye düşünerek takılıp kalıyor. Şart değil. Ay için faturalarını yaptığın zamanki gibi. Otur ve neyin işe yaradığını ve neyin olmadığını görüyorsun.

Okumaya Devam Et: Diyet Bir Kadının Kolesterol Numaralarını Nasıl Değiştirdi?

Ya kilo verme hedeflerime vurmazsam?

Denemek için Reçete: Meksika Lahana Çorbası

RD: Herkes farklı bir hızda kilo veriyor. Kilo kaybı, daha iyi sağlık için yolunuzu ölçmek için birçok şeyden biridir. Diğer önlemler, bugün ne kadar egzersiz yaptınız? Kaç adım attın? Ya da kaç merdiven çıktın? Ne kadar su içtin? Ne kadar soda vermedi içmek? Bunun gibi şeylere dikkat etmeyi unutuyoruz. Ve bu hedefler eşit derecede önemlidir, çünkü bunlar ömür boyu yerinde kalabilecek hedef çeşitleridir.

Belki altı haftada 10 kilo vermedin. Ama belki vermedi senin jimnastik hedefleri vurmak. Ve bunu bilmeden önce, bu bir alışkanlık haline gelir. Bir sıfıra inemezsiniz, ancak kendinizi diyabet önleme, daha güçlü kemikler ve daha keskin bir zihinle daha yaşlı yaşama girmeye hazırlıyor olabilirsiniz.

Yani gerçek anahtar alışkanlık oluşumu. Bu yüzden bu iyi bir amaç. Çünkü birisi “Hey, soda içmeyi bıraktım. Soda içmem, ya da haftada sadece bir soda içerim.” “Harika yaptın. Bu harika. Kilo vermediysen umurumda değil.” Ya da bir kişi şöyle der: “Şimdi haftada beş gece, haftada üç gece hızlı yemek yediğimde evde yemek yapıyorum.” Bu çok büyük.

Sağlıklı ve sağlıksız tüm alışkanlıklarınızın stokunu almak, değişiklikler yapmak ve yeni alışkanlıklar yaratmakla ilgilidir. Kilo kaybı bunun bir parçası olarak gelirse, bunun bir bonus olduğunu düşünün.

Devamını Oku: Aslında Çalıştığı 10 Kilo Verme İpuçları (Bilim’e Göre)

Kadınlar için bu ne kadar kolay – kilo kaybını hedeften ziyade bir bonus olarak düşünmek?

RD: Sanırım kadınlar için zor. Günün sonunda, pek çok kadın belli bir boyutta olmak ya da belli bir şekilde bakmak ister. Klinik çalışmamda çok fazla insanın, “Sadece zayıf olsaydım, tüm bu harika şeyler gerçekleşeceğine” inandığını gördüm. Ve bazen yaparlar. Ama genellikle hayat aynı kalır, sadece kendinizin sadece daha ince bir versiyonudur.

Ama sağlıklı değişiklikler yaparsanız ve meyve ve sebze yeme alışkanlığınıza girerseniz, havuçları iş için paketleyip belki de spor salonuna ya da yoga sınıfına varacak olursanız, sadece banka hesabına para yatırırsınız. sağlık. Bana göre, kilo kaybı neredeyse kek üzerine krema.

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

Chinese (Simplified) ZH-CN English EN German DE Turkish TRTARİF KATEGORİLERİ

Tarif Kategorilerimiz

Çocuk Yiyecekleri

Çocuk Yiyecekleri