Kilo Kaybı için En İyi Kahvaltı Yemekleri

Anasayfa » Haberler » Kilo Kaybı için En İyi Kahvaltı Yemekleri

Sabah öğününü karıştırın ve kilo vermenize yardımcı olan bu 5 sağlıklı kahvaltının birini veya birkaçını deneyin.

Resimde Tarif: Füme Kaşar ve Patates ile Muffin-Tin Quiches

Kilo vermek için 5 sağlıklı kahvaltı yiyecekleri.

Sabah öğününü karıştırın ve kilo vermenize yardımcı olan bu 5 sağlıklı kahvaltının birini veya birkaçını deneyin.

Kilo kaybetmek yardımcı olmak için sağlıklı kahvaltı tarifleri

Kilonuzu izliyorsanız sabah öğünü yemek sağlıklı bir alışkanlıktır. Araştırmalar, düzenli kahvaltı yapanların daha zayıf olma eğiliminde olduklarını ve diyetçilerin kilo vermede daha başarılı olduklarını ve kahvaltı yaptıklarında bunu koruduklarını göstermektedir. Dahası, tipik olarak insanlar, lif ve vitaminler gibi bazı önemli besinlerden daha fazlasını elde ederler.

1. Ahududu

Bir bardak ahududu, 8 gramlık bir lif verir (bu, bir fincan çilekte iki katıdan daha fazladır ve bir miktar fasulye çeşidinde aynı miktardadır). Tüm bu lifler ne kadar harika? Journal of Nutrition’da yapılan son araştırmalar, kilo alımını önlemek ve hatta kilo vermeye teşvik etmek için daha fazla lif tüketmeyi önermektedir. İki yıllık bir çalışma boyunca, araştırmacılar, her 1.000 kalori için lif takviye 8 gram kilo kaybı yaklaşık 4 result kilo sonuçlandığını buldu.

Resimde Tarif:  Kremalı Blueberry-Pecan Yulaf Ezmesi

2. Yulaf Ezmesi

Yulaf ezmesi iki yolla kilo vermenize yardımcı olabilir. Birincisi, lifle doludur ve sizi daha dolgun hissetmenizi sağlar. İkincisi, yakın zamanda yapılan bir araştırmada, yulaf ezmesi veya kepekli tahıl gibi “yavaş salınımlı” karbonhidratlardan yapılan bir kahvaltıda, egzersiz yapmadan 3 saat önce, daha fazla yağ yakmanıza yardımcı olabileceği bildirilmiştir. Nasıl?”Yavaş salimli” karbonhidratlar yemek, kan şekerini rafine edilmiş karbonhidratları yedikçe (düşün: beyaz tost) yüksek değildir. Sırasıyla, insülin seviyeleri, yüksek olarak artmaz.İnsülin vücudunuzu yağ depolamak için sinyal vermede bir rol oynadığından, daha düşük kan şekeri seviyelerine sahip olmanız yağ yakmanıza yardımcı olabilir.

3. Yoğurt

New England Journal of Medicine’de ve Harvard dışında yayınlanan yakın tarihli bir rapor,kilo kaybını destekleyen ilk 5 gıda da dahil olmak üzere hangi gıdaların kilo değişimi ile ilişkili olduğunu ortaya koydu. Yoğurt bunlardan biriydi! Yoğurt yemenin bir başka nedeni: eğer yağlanmak istiyorsanız, içindeki protein size ekstra bir avantaj sağlayabilir.Araştırmacılar, iki grup fareyi 11 hafta boyunca yüksek yağlı bir diyetle beslediklerinde,% 42 daha az ağırlık ve neredeyse üçüncü bir vücutta toplanan peynir altı suyu proteini (doğal olarak yoğurt ve diğer süt ürünlerinde bulunan bir protein türü) ile su çektikleri fareler Düz su içen farelerden daha şişman, kabaca aynı sayıda kalori yedikleri gerçeğine rağmen. Peynir altı suyu yiyenler de yüzde 7 daha fazla yağsız vücut kütlesi (örneğin, kas kütlesi) kazandı. Sade yoğurt seçerek kalorileri ve gereksiz şekeri kaydedin. Biraz fazla tatlılığa ihtiyacınız varsa, taze meyve (belki de ahududu?) Deneyin.

4. Fıstık Ezmesi

Kuruyemiş ayrıca Harvard araştırmacılarının kilo vermeyi teşvik ettiği ilk 5 gıda arasında yer aldı. Tam buğday ekmeği üzerine bir çorba kaşığı veya iki fıstık ezmesi ezmeyi seviyorum (ahem, “yavaş salınımlı” bir karbonhidrat), ama yulaf ezmesi (başka bir “yavaş salınımlı” karbonhidrat) için de fındık ekleyebilirsiniz.

5. Yumurta

Yumurtalar, diyetçiler için mükemmel olan protein sağlar. Karbonhidrat ve yağ ile karşılaştırıldığında protein sizi daha uzun süre tatmin eder. Artı, bir çalışmada, kahvaltıda yumurta yiyen diyetisyenler daha uzun dolgunluk hissetti ve kahvaltıda bir bagelden aynı miktarda kalori alanlara göre iki kat daha fazla kilo verdiler.

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

Chinese (Simplified) ZH-CN English EN German DE Turkish TRTARİF KATEGORİLERİ

Tarif Kategorilerimiz

Çocuk Yiyecekleri

Çocuk Yiyecekleri